Megdöbbentően gyorsan elrohant négy év és 2021-ben megválasztott BOMÉK vezetőség megbízási mandátuma 2025. szeptember 28-án (vasárnap) lejár. Mivel ezt számon tartottuk, ezért a tisztújító küldöttgyűlésünk időpontját kiírtuk szeptember 28-ra, ami keddi nap. Az MMK főtitkára levélben felhívta Titkárunk figyelmét arra, hogy a küldöttgyűlésünket „az interregnum elkerülése érdekében” a tervezettnél előbb kell megtartanunk.
Ezért a BOMÉK KÜLDÖTTGYŰLÉSÉNEK IDŐPONTJA 2025. SZEPTEMBER 26. PÉNTEK 15,30 ÓRA.
Az előzetes értesítésnek megfelelően a rendezvény Géczi Ágnes tagunk sátoraljaújhelyi gyalogos völgyhídról szóló előadásával fog indulni.
Minden aktív tagunk élhet demokratikus jogával és jelölhet aktív BOMÉK tagot a BOMÉK megválasztandó vezetőségébe (elnökség, bizottságok).
(A jelölésre felhívó körlevelet kiküldtem már június végén is, aki erre válaszolt, annak nem kell megismételnie, de adhat új jelöléseket is.)
A vezetőségi tagság nem szakmai cím, ezért nincs benne szakcsoporti megkötöttség, csupán az összeférhetetlenségi szabályokat kell figyelembe venni.
A jelöléseket a Titkárságunktól a Választási-jelölő Bizottságunk kapja meg, aki csak a jogszerűséget ellenőrzi, de nem minősít, a jelöltektől írásban bekéri a vállalási nyilatkozatot és a rövid szakmai bemutatkozást, majd összeállítja a jelölő lapokat.
A jelölési és a választási szabályok a BOMÉK honlapjára is kitett Alapszabályunk 4.1. és 4.2. pontjában olvasható.
Választani 1 fő elnököt, 1 fő alelnököt, 7 fő elnökségi tagot, 3 fő Felügyelő Bizottság tagot, 3 fő Választási-jelölő Bizottsági tagot, 5 fő MMK küldöttgyűlési küldöttet és póttagokat kell. Azonban jelölni nem szükséges minden tisztségre, vagy teljes létszámra, csak annyi főt és olyan személyt, aki kamarai aktivitását már eddig is bizonyítva meggyőzte a jelölőt a tisztségre szóló alkalmasságáról.
A jelöléseket Titkárságunk címére kérjük beküldeni emailon, vagy postai levélben, legkésőbb 2025. augusztus 31-ig.
Üdvözlettel: Holló Csaba sk.
Miskolc, 2025. augusztus 15.
BOMÉK elnök
